Projekti

"Muzika i reči" Branke Parlić u Splitu

8. rujna u Splitu

"Muzika i reči" Branke Parlić u Splitu

Pijanistica Branka Parlić održala je 8. rujna u Splitu koncert “Muzika i reči” na kojem je izvela djela utjecajnog suvremenog američkog kompozitora Philipa Glassa, jednog od pionira i najznačajnijih predstavnika minimalizma.

Program koncerta na Mediteranskom institutu za istraživanje života (MedILS) obuhvatio je Glassove Etide 2, 6, 15, 16, 17. i 20, te kompozicije Dreaming Awake i Wichita Vortex Sutra sa poemom Alena Ginsberga u izvođenju glumice Diane Kržanić Tepavac.

Izvođenje Glassove muzike pratio je video Bruna Lovrenčića, u kojem su korišteni radovi Marije Marte TopalovićDanice RadmanZlatka Šumkovskog i Aleksandra Topalovića.

Pijanistica Branka Parlić, profesorica na Akademiji umjetnosti u Novom Sadu, još se od sredine 80-ih bavi novom muzikom 20. i 21. stoljeća – minimalizmom i postminimalizmom.

Posebno je zaslužna za upoznavanje publike na ovim prostorima sa stvaralaštvom Glassa, kao i sa muzikom francuskog kompozitora Erika Satie.

Dokumenti

Poveznice

Name:
Email:
Subject:
Message:
x